Polska, 500. rocznica powrotu Gdańska do Polski, 1954

Literatura, monety złote, antyczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 290 zł
Aukcja zakończyła się 23-06-2022 22:19:20
344719
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989), 500. rocznica powrotu Gdańska do Polski, 1954, Warszawa, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSETLECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: tombak, 60.2 mm, 80.40 g, nakład 450 sztuk
Literatura: MMP 54/17, Paszkowycz 1/54

Cena końcowa: 290 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 191

1)  290 zł
2)  280 zł
3)  240 zł
4)  200 zł
5)  195 zł
6)  120 zł
7)  110 zł
8)  100 zł
9)  90 zł