Polska, talar zaślubinowy, 1719 IGS
Zakończenie: 09-12-2021 20:26:40
335367
Opis: | Polska - August II Mocny (1697–1733) - monety pamiątkowe, talar zaślubinowy, 1719 IGS, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, pod nim litery I G S (Jan Jerzy Schomburg 1716-1734) i znak menniczy hak; Rw: Dwa serca powiązane ze sobą, powyżej napis INDISSOLVBILITER |
Stan zachowania: | III, Very Fine |
Dodatkowe informacje: | srebro, 28.65 g, patyna, wybity z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Augusta II (późniejszego króla polskiego Augusta III) z Marią Józefą Habsburg (arcyksiężną austriacką) |
Literatura: | Davenport 2660, Kahnt 309, Mers. 1527, Schnee 1020 |
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Cena szacunkowa: 10 000 zł
Ilość odsłon: 315