Polska, Medal na pamiątkę 200. rocznicy bitwy pod Wiedniem, 1883

Cena wylicytowana: 260 zł
Aukcja zakończyła się 25-11-2021 22:04:40
334221
Opis: Polska - XIX wiek, Medal na pamiątkę 200. rocznicy bitwy pod Wiedniem, 1883, projektu Józefa Tautenhayna, Wiedeń; Aw: Popiersie Jana Sobieskiego w prawo, w zbroi i płaszczu gronostajowym, w koronie na głowie, na dole z lewej sygnatura J.TAUTENHAYN, IOANNES • III • REX • POLONIAE • MAGNVS • DVX • LITHVANIAE • RVSSIAE; Rw: W wieńcu laurowym OB • SOLVTAM • OBSIDIO / VINDOBONAM • FRACTVM / QVE • TVRCARVM • ROBVR / INVICTISSIMO • DVCI / PIO • ANIMO • MEMOR / POSTERITAS / A • MDCCCLXXXIII, wokół FVLMEN • POLONIAE ✶ LVMEN • EVROPAE ✶ HORROR • ORIENTIS
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 70.1 mm, 131.96 g
Literatura: Chomyn 917, H-Cz. 7994, Szyszko-Czyżak 121

Cena końcowa: 260 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 231

1)  260 zł
2)  250 zł
3)  230 zł
4)  195 zł
5)  185 zł
6)  155 zł
7)  150 zł