Słowianie, Naśladownictwo denara saskiego, przypuszczalnie polskiego pochodzenia, pocz. XI w.

Cena wylicytowana: 620 zł
Aukcja zakończyła się 16-09-2021 20:18:00
330116
Opis: Słowianie - Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?, Naśladownictwo denara saskiego, przypuszczalnie polskiego pochodzenia, pocz. XI w., Aw: Krzyż grecki, w każdym kącie pierścień z kulką wewnątrz, pseudolegenda, Rw: Krzyż dwunitkowy, reszta wizerunku nieczytelna
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 20.9 mm, 1.73 g, duże podobieństwo do rewersu denara Bolesława Chrobrego typu Princes Polonie, dość prymitywne naśladownictwo legend w postaci krzyżyków i linii łamanych

Cena końcowa: 620 zł
Cena wywoławcza: 450 zł
Cena szacunkowa: 750 zł
Ilość odsłon: 228

1)  620 zł
2)  600 zł
3)  450 zł