Niemcy, medal na pamiątkę Wystawy Rzemieślniczej w Berlinie, 1844

Rozpoczęcie: 06-09-2021 18:00
Zakończenie: 16-09-2021 21:25:00

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 16-09-2021 21:25:00
328393
Opis: Niemcy - Prusy - Fryderyk Wilhelm IV (1840–1861), medal na pamiątkę Wystawy Rzemieślniczej w Berlinie, 1844, Aw: Germania siedząca na kamieniu, z wieńcem i mieczem, na kamieniiu wyryte Seid / einig, niżej sygnatury LOOS D. i LORENZ F, w odcinku GERMANIA, w otoku ERINNERUNG AN DIE AUSSTELLUNG DEUTSCHER GEWERBSERZEUGNISSE ZU BERLIN 1844, Rw: Wieniec z płodów rolnych, na nim tarcze z symbolami przemysłu, w wieńcu lokomotywa jadąca po moście, na dole sygnatura SCHILLING F., w otoku VORWAERTS MIT DEUTSCHEM FLEISSE UND DEUTSCHER KRAFT
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: miedź, 45.1 mm, 48.01 g, patyna
Literatura: Slg. Wurzbach 685

Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość przebić: 0
Ilość odsłon: 43