Polska, 1.000 Lat Chrześcijaństwa, 1966

Cena wylicytowana: 1 950 zł
Aukcja zakończyła się 08-07-2021 22:40:20
325468
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) - Mennica Warszawska, 1.000 Lat Chrześcijaństwa, 1966, Warszawa, Aw: Postać w zbroi i płaszczu z głową w koronie, zwróconą w prawo, w prawej ręce trzyma miecz, w lewej laskę krzyżową, z boków rycerze i żołnierze, w kątach godło Polski Walczącej, Warszawska Syrena, ptak z denara Bolesława Chrobrego i chrystogram, w otoku + 1000 LAT CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE + - 1000 YEARS ANNIVERSARY - OF - CHRISTIANITY IN POLAND, Rw: Herb PANA, wokół przedstawienia monet, w kątach narzędzia mincerskie, między nimi POLISH AMERICAN NUMISMATIC ASSN / CHICAGO USA, w otoku 966 - TYSIĄC LAT MONETY POLSKIEJ - 1966 - 1000 YEARS ANNIVERSARY OF POLISH COINS, medal projektu W. Kowalika i W Gawrona, wybity w Mennicy Warszawskiej na zlecenie PANA Chicago
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro, 62.0 mm, 96.16 g, nakład 446 sztuk
Literatura: Maczynski 131, Paszkowycz 11/66

Cena końcowa: 1 950 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość przebić: 28
Ilość odsłon: 362

1)  1 950 zł
2)  1 900 zł
3)  1 300 zł
4)  960 zł
5)  490 zł
6)  440 zł
7)  420 zł
8)  400 zł
9)  380 zł
10)  360 zł
11)  320 zł
12)  310 zł
13)  300 zł