Polska, medal upamiętniający reformę monetarną w 1766 roku (KOPIA), 1966

Cena wylicytowana: 300 zł
Aukcja zakończyła się 08-07-2021 22:40:00
325469
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) - Mennica Warszawska, medal upamiętniający reformę monetarną w 1766 roku (KOPIA), 1966, Warszawa, Aw: Siedząca Minerwa z portretem króla, oparta o prasę menniczą, w tle Zamek Królewski w Warszawie, na dole sygnatura I.F. HOLZHAEUSSER F., PROSPERITATIS ET INDUSTRIAE PUBLICAE PINGUS ET - INCREMENTUM. (znak Mennicy Państwowej), w odcinku MDCCLXVI / KOPIA 1966 SR, Rw: W wieńcu laurowym napis w dwunastu wierszach STANISLAO AUGUSTO / REGI POLONIAE M.D.L. / COLLEGIUM REI MONETARIE / OB RESTITUTUM PATRIAE / ...
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: tombak, 68.3 mm, 120.33 g, nakład 40 sztuk
Literatura: MMP 66/158, Paszkowycz 8/66

Cena końcowa: 300 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 276

1)  300 zł
2)  300 zł
3)  250 zł
4)  200 zł
5)  150 zł
6)  130 zł