Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w. ne

Cena wylicytowana: 90 zł
Aukcja zakończyła się 27-05-2021 20:46:20
322713
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w. ne, Aw: Popiersie w prawo, pseudolegenda, Rw: Nierozpoznany
Stan zachowania: V, Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 19.5 mm, 2.63 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 90 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość przebić: 3
Ilość odsłon: 58

1)  90 zł
2)  90 zł