Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureus Probusa?), III-IV w. ne

Cena wylicytowana: 260 zł
Aukcja zakończyła się 27-05-2021 20:46:00
322712
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureus Probusa?), III-IV w. ne, Aw: Popiersie cesarza w zbroi i z włócznią w lewo, pseudolegenda, Rw: Postać siedząca w lewo, trzymająca berło, pseudolegenda
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 19.8 mm, 2.41 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin 58 - podobny

Cena końcowa: 260 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość przebić: 7
Ilość odsłon: 110

1)  260 zł
2)  250 zł
3)  240 zł
4)  145 zł
5)  100 zł