Polska, medal na pamiątkę przyjęcia Jana Kazimierza we Francji, pocz. XVIII w. (?)

Cena wylicytowana: 115 zł
Aukcja zakończyła się 22-04-2021 21:44:00
321837
Opis: Polska - Jan II Kazimierz (1649–1668), medal na pamiątkę przyjęcia Jana Kazimierza we Francji, pocz. XVIII w. (?), Aw: Popiersie Ludwika XIV w prawo, niżej N, LVDOVICVS. - MAGNVS • REX •, Rw: Ozdobny ołtarz, na cokole którego orzeł z piorunami w szponach, nad ołtarzem dwie dłonie w uścisku nad którymi korona (przy niej kropki), HOSPITVM • - • REGIBVS •, w odcinku • CASIM • POL • REX • ABDIC • / • REG • IN • GAL • EXCIP, niżej kwiat
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 25.3 mm, 4.83 g, wybity w mennicy Montpellier po abdykacji króla, gdy został opatem Saint-Germain-des-Pres, ciekawy medal łączący historię Polski z Francją
Literatura: H-Cz. 2336 (R4), ZKW Medale 74

Cena końcowa: 115 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 221

1)  115 zł
2)  110 zł
3)  105 zł
4)  100 zł
5)  95 zł
6)  80 zł
7)  65 zł