Polska, 5 marek, 1943

Polska, 5 marek, 1943

Polska, 5 marek, 1943

Cena wylicytowana: 260 zł
Aukcja zakończyła się 25-02-2021 21:11:20
308338
Opis: Polska - Getto Łódź (1941–1943), 5 marek, 1943, Łódź
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: magnez, 1.00 g, 22.5 mm, grubość 1.45-1.50 mm, patyna, niecentryczne wybite, na obrzeżu charakterystyczne pęknięcia warstwowe monety. Wierzchnia warstwa monety wygląda na aluminium, ale niska waga monety (typowa dla monet magnezowych) oraz liczne wżery korozyjne (magnez bardzo łatwo ulega korozji, w przeciwnieństwie do aluminium) - wskazuje że jest to moneta z magnezu z nietypowo utlenionym magnezem na powierzchni.
Literatura: Jaeger L.3b, Parchimowicz 14a, Sarosiek 1/1

Cena końcowa: 260 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 200

1)  260 zł
2)  250 zł
3)  150 zł
4)  150 zł
5)  140 zł
6)  100 zł
7)  60 zł