Polska, talar, 1649

Polska, talar, 1649

Polska, talar, 1649

Cena wylicytowana: 3 900 zł
Aukcja zakończyła się 19-11-2020 21:12:20
312698
Opis: Polska - Jan II Kazimierz Waza (1649–1668) - miasto Gdańsk, talar, 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie z dużą głową króla w prawo i napis wokoło IOAN CASIM D G REX POL ET SUEC M D L RUS PR; Rw: Herb Wielki miasta Gdańska, pomiędzy nogami lwów litery G - R (Gerhard Rogge), napis wokoło MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSIS,
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 28.82 g, duże uszkodzenia na awersie w wyniku źle przygotowanego krążka i wtórne prawdopodobnie z powodu działania wysokiej temperatury, ale oryginalna moneta z dobrym dźwiękiem
Literatura: CNG 300.I.a, Dav. 4358, Frankiewicz 679, H-Cz. 1917, Karolkiewicz 2327, Kop. 7641 (R2), Tyszkiewicz 7 mk

Cena końcowa: 3 900 zł
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Ilość odsłon: 1148

1)  3 900 zł
2)  3 800 zł
3)  3 700 zł
4)  3 200 zł
5)  3 000 zł
6)  2 600 zł
7)  2 400 zł
8)  2 100 zł
9)  1 550 zł
10)  1 500 zł