Polska, 5 złotych, 1831

Literatura, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.
Polska, 5 złotych, 1831

Polska, 5 złotych, 1831

Cena wylicytowana: 2 100 zł
Aukcja zakończyła się 12-11-2020 21:01:40
312234
Opis: Polska - Powstanie Listopadowe (1830–1831), 5 złotych, 1831, Warszawa, na rewersie ułamek 211/625 z kreską ułamkową w stopie menniczej, Aw: Orzeł polski i Pogoń litewska w tarczy herbowej pod koroną i napis KRÓLESTWO POLSKIE; Rw: Nominał otoczony wieńcem dębowym, u dołu inicjały KG (Karol Gronau), wokoło napis
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: ciemna patyna, niewielkie defekty na rancie
Literatura: Bitkin 2 (R), H.-Cz. 3660, Kop. 2749 (R2), Plage 272, Berezowski 5 zł

Cena końcowa: 2 100 zł
Cena wywoławcza: 1 100 zł
Cena szacunkowa: 1 800 zł
Ilość odsłon: 1935

1)  2 100 zł
2)  2 000 zł
3)  2 000 zł
4)  1 900 zł
5)  1 750 zł
6)  1 700 zł
7)  1 650 zł
8)  1 550 zł
9)  1 500 zł
10)  1 350 zł
11)  1 200 zł
12)  1 150 zł
13)  1 100 zł