Polska, talar, 1755 EDC

Literatura, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.
Polska, talar, 1755 EDC

Polska, talar, 1755 EDC

Cena wylicytowana: 1 950 zł
Aukcja zakończyła się 12-11-2020 20:59:00
312466
Opis: Polska - August III (1733–1763) - monety polsko-saskie, talar, 1755 EDC, Lipsk, Aw: Popiersie króla zwrócone w prawo i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, u dołu inicjały EDC (mincmistrz Ernst Dietrich Croll), napis wokoło
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: srebro 28.66 g, miejscowa patyna, talar wyjęty z oprawy z opiłowanym rantem
Literatura: Dav. 1617, Kahnt 676 var. a, Merseb. 1730, Schnee 1037 awers typ B, rewers typ 3, Schön 24.2

Cena końcowa: 1 950 zł
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Ilość odsłon: 772

1)  1 950 zł
2)  1 900 zł
3)  1 850 zł
4)  1 750 zł
5)  1 700 zł
6)  1 650 zł
7)  1 550 zł
8)  1 500 zł