Niderlandy, denar hrabiów flandryjskich, 1. ćw. XI w.

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 1 800 zł
Aukcja zakończyła się 28-05-2020 20:59:00
302805
Opis: Niderlandy - Flandria, denar hrabiów flandryjskich, 1. ćw. XI w., Aw: Popiersie w hełmie? w prawo z krzyżem w dłoni, wokoło nieczytelna legenda; Rw: Krzyż o rozszerzonych końcach ramion, w kątach naprzemiennie klin i kulka, legenda
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 18.4 mm, 0.66 g, lekko pęknięty, niezwykła rzadkość znana tylko w tym jednym egzemplarzu, opisana przez Petera Ilischa z pewną dozą niepewności co do atrybucji, zapewne z racji unikalności tej monety
Literatura: Ilisch II 13.14 (reprodukuje TEN egzemplarz)

Cena końcowa: 1 800 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 288

1)  1 800 zł
2)  1 750 zł
3)  1 250 zł
4)  620 zł