Polska, trojak, 1591

Banknoty, monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Polska, trojak, 1591

Polska, trojak, 1591

Cena wylicytowana: 2 600 zł
Aukcja zakończyła się 14-05-2020 21:04:40
301747
Opis: Polska - Zygmunt III Waza 1587-1632 - monety litewskie, trojak, 1591, Wilno, typ trojaka z wachlarzowatą, łukowatą kryzą króla, na rewersie herb Chalecki z listkami po bokach, interpunkcja w formie kropek, podwójnie wybity fragment daty 91
Stan zachowania: II-/III+, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: rzadki i dość ładny, charakterystyczne wygięcie z walca.
Literatura: Iger V.91.1.a (R2), Ivanauskas 5SV19-11 (RRR), Kop. 3518 (R1), Kop. Z.III.W. 1236 (R2), Tyszkiewicz 1.50 mk

Cena końcowa: 2 600 zł
Cena wywoławcza: 480 zł
Cena szacunkowa: 800 zł
Ilość przebić: 24
Ilość odsłon: 581

1)  2 600 zł
2)  2 500 zł
3)  1 600 zł
4)  1 550 zł
5)  840 zł
6)  800 zł
7)  560 zł
8)  520 zł
9)  500 zł
10)  490 zł
11)  480 zł