Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa)

Cena wylicytowana: 60 zł
Aukcja zakończyła się 07-05-2020 20:14:40
196772
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), Aw: Popiersie cesarza (być może Filip Arab) w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Fides? stojąca na wprost, w obu dłoniach trzyma sztandary, pseudolegenda
Stan zachowania: V, Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 17.6 mm, 1.47 g, krążek wykruszony, zachowane złocenie, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna, ze względu na wykruszenia nie zachował się jednak otwór, występujący na innych tego typu naśladownictwach
Literatura: podobne do RIC 34

Cena końcowa: 60 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 106

1)  60 zł