Polska, dukat, 1755

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Polska, dukat, 1755

Polska, dukat, 1755

Cena wylicytowana: 20 000 zł
Aukcja zakończyła się 30-04-2020 20:40:00
300429
Opis: Polska - August III 1733-1763 - monety sasko-polskie, dukat, 1755, Drezno, Aw: Popiersie króla w zbroi zwrócone w prawo i napis D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C M A & W zakończony jabłkiem królewskim; Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral - mincmistrza mennicy drezdeńskiej), nad nimi znak mennicy hak, napis w otoku SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1755
Stan zachowania: I-/II+, Nearly Uncirculated
Dodatkowe informacje: piękny egzemplarz z wyraźnymi szczegółami i ładnym połyskiem menniczym, moneta w pudełku NGC 3933474-001 z oceną MS 61
Literatura: Fr. 2845, H-Cz. 11019 (R), Kahnt 508, Kopicki 11511 (R2)

Cena końcowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 15 000 zł
Cena szacunkowa: 25 000 zł
Ilość odsłon: 1532

1)  20 000 zł
2)  19 500 zł
3)  15 500 zł