Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa)
Zakończenie: 05-03-2020 20:37:20
196772
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), Aw: Popiersie cesarza (być może Filip Arab) w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Fides? stojąca na wprost, w obu dłoniach trzyma sztandary, pseudolegenda |
Stan zachowania: | V, Very Good |
Dodatkowe informacje: | brąz złocony, 17.6 mm, 1.47 g, krążek wykruszony, zachowane złocenie, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna, ze względu na wykruszenia nie zachował się jednak otwór, występujący na innych tego typu naśladownictwach |
Literatura: | podobne do RIC 34 |
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 104