Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa)
Zakończenie: 05-03-2020 20:37:00
196771
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), Aw: Głowa władcy (prawdopodobnie Probusa) w hełmie w lewo, pseudolegenda, Rw: Kwadryga, z prawej Wiktoria z wieńcem, pseudolegenda |
Stan zachowania: | V, Very Good |
Dodatkowe informacje: | brąz złocony, 21.4 mm, 3.22 g, częściowo zachowane złocenie, ułamany krążek; pierwotnym zastosowaniem imitacji była najprawdopodobniej funkcja ozdobna, stąd starannie wykonany otwór umieszczony centralnie nad głową postaci |
Literatura: | podobne do np. RIC 833 oraz Anokhin (2015) 182 - podobny |
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 117