Polska, żeton z 1717 r., upamiętniający podpisanie ugody między królem a skonfeder..

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne.

Cena wylicytowana: 430 zł
Aukcja zakończyła się 27-02-2020 22:45:00
196800
Opis: Polska - August II Mocny 1697-1733, żeton z 1717 r., upamiętniający podpisanie ugody między królem a skonfederowaną szlachtą po trwającej niemal dwa lata Konfederacji Tarnogrodzkiej. Aw: Widok miast i wsi, nad nimi słońce i pioruny, napis: DISCUTIT E T REFICIT, w odcinku POLONIA VINDICATA RE= QUIETI, Rw: Napis w siedmiu wierszach: GOTT SEY IN DER HOEH GEEHRT, DER DIE RUHE HAT BESCHERT/WARSCHAW. d. 1. FEBR. 1717.
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: miedź złocona, przedziurawiony w epoce
Literatura: H-Cz. 2651 R2), Racz. 339, Merseb. 1509

Cena końcowa: 430 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 556

1)  430 zł
2)  420 zł
3)  400 zł
4)  370 zł
5)  350 zł
6)  340 zł
7)  330 zł
8)  250 zł
9)  230 zł
10)  210 zł