Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Cena wylicytowana: 1 900 zł
Aukcja zakończyła się 20-02-2020 20:25:40
190522
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło ...BVLRE...
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.32 g, zielony miejscowy osad
Literatura: Frynas P.6.6, Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, Gum-H. 81, Gum-P. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzy

Cena końcowa: 1 900 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość przebić: 25
Ilość odsłon: 547

1)  1 900 zł
2)  1 850 zł
3)  1 450 zł
4)  700 zł
5)  660 zł
6)  620 zł