Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Literatura, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 880 zł
Aukcja zakończyła się 06-02-2020 20:40:20
190523
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło + ZLAEL...BZLVEV
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 0.27 g, niewielkie pęknięcie
Literatura: Frynas P.6.6, Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, Gum-H. 81, Gum-P. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzy

Cena końcowa: 880 zł
Cena wywoławcza: 480 zł
Cena szacunkowa: 800 zł
Ilość odsłon: 309

1)  880 zł
2)  860 zł
3)  860 zł
4)  820 zł
5)  800 zł
6)  600 zł
7)  580 zł
8)  560 zł
9)  520 zł