Śląsk, talar (klipa ośmiokątna), 1632

Literatura, monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne
Rozpoczęcie: 13-01-2020 18:00
Zakończenie: 23-01-2020 21:02:20

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 23-01-2020 21:02:20
194326
Opis: Śląsk - księstwo nyskie biskupów wrocławskich - Karol Ferdynand Waza 1625-1655, talar (klipa ośmiokątna), 1632, Nysa, Aw: Popiersie władcy, CAR FERDINAND D G PR POL ET SVEC, Rw: Mitra, tarcze herbowe, EPISCOPVS WRATISLAVIENSIS
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 28.9 x 28.7 mm, 26.26 g, bardzo ciekawa moneta pamiątkowa Karola Ferdynanda (od 1625 roku biskupa wrocławskiego) syna polskiego króla Zygmunta III Wazy, patyna
Literatura: F.u.S. 2655, Dav. 5111

Cena wywoławcza: 4 800 zł
Cena szacunkowa: 8 000 zł
Ilość odsłon: 927