Polska, denar, I poł. XIII w.

Literatura, monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne
Polska, denar, I poł. XIII w.

Polska, denar, I poł. XIII w.

Cena wylicytowana: 3 500 zł
Aukcja zakończyła się 23-01-2020 20:11:00
194468
Opis: Polska - Władca nieokreślony z XIII-XIV wieku, denar, I poł. XIII w., Aw: Książę siedzący na tronie w prawo z jastrzębiem lub sokołem na ręku; Rw: Chrystus apokaliptyczny, siedzący na łuku, trzymający dwa globy (lub diademy), u góry dwie gwiazdy, z lewej strony głowa skierowana w prawo spoglądająca ku Chrystusowi
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 16.5 mm, 0.26 g, typ monety znany dotychczas jedynie ze skarbu w Pełczyskach, lekko zgięty, częściowo niedobity, bardzo wyraźny rysunek w miejscach odbicia stempla, bardzo efektowna, ładnie zachowana i bardzo rzadka moneta
Literatura: Kop. 289b (R8), Str. 49c, H-Cz. 9090 (R6), Pełczyska 27

Cena końcowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Ilość przebić: 6
Ilość odsłon: 759

1)  3 500 zł
2)  3 400 zł
3)  1 600 zł