Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa)

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 390 zł
Aukcja zakończyła się 09-01-2020 20:06:00
192586
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), Aw: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać (cesarz?) stojący na wprost, w płaszczu, z głową w lewo, trzymający włócznię
Stan zachowania: IV+, Choice Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 22.4 mm, 4.13 g, przedziurawiony, miejscowy zielony nalot, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 390 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 875

1)  390 zł
2)  380 zł
3)  350 zł
4)  250 zł
5)  100 zł