Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa)

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 165 zł
Aukcja zakończyła się 09-01-2020 20:05:40
192588
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), Aw: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać stojąca na wprost, z głową w lewo, trzymająca paterę? oraz Wiktorię?, pseudolegenda
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 19.3 mm, 3.50 g, przedziurawiony, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 165 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 268

1)  165 zł
2)  160 zł