Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa)

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaki

Cena wylicytowana: 210 zł
Aukcja zakończyła się 26-12-2019 20:11:00
192587
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), Aw: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Niewidoczne przedstawienie, pseundolegenda
Stan zachowania: V, Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 20.3 mm, 2.93 g, przedziurawiony, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 210 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 200

1)  210 zł
2)  200 zł
3)  150 zł