Polska, medal upamiętniający reformę monetarną w 1766 roku (KOPIA), 1966

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaki

Cena wylicytowana: 380 zł
Aukcja zakończyła się 05-12-2019 22:26:40
191248
Opis: Polska - Stanisław August Poniatowski 1764-1795, medal upamiętniający reformę monetarną w 1766 roku (KOPIA), 1966, Warszawa, Aw: Siedząca Minerwa z portretem króla, oparta o prasę menniczą, w tle Zamek Królewski w Warszawie, na dole sygnatura I.F. HOLZHAEUSSER F., PROSPERITATIS ET INDUSTRIAE PUBLICAE PINGUS ET - INCREMENTUM. (znak Mennicy Państwowej), w odcinku MDCCLXVI / KOPIA 1966 SR, Rw: W wieńcu laurowym napis w dwunastu wierszach STANISLAO AUGUSTO / REGI POLONIAE M.D.L. / COLLEGIUM REI MONETARIE / OB RESTITUTUM PATRIAE / ...
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz 67.8 mm, 118.59 g
Literatura: Racz. 507 (oryginał), H-Cz. 3052 (R1) (oryginał), Więcek 13 (oryginał)

Cena końcowa: 380 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 375

1)  380 zł
2)  370 zł
3)  250 zł
4)  185 zł
5)  65 zł