Polska, denar, I poł. XIII w.

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaki
Polska, denar, I poł. XIII w.

Polska, denar, I poł. XIII w.

Cena wylicytowana: 4 600 zł
Aukcja zakończyła się 05-12-2019 20:54:00
191642
Opis: Polska - Władca nieokreślony z XIII-XIV wieku, denar, I poł. XIII w., Aw: Książę z jastrzębiem lub sokołem na ręku, przed którym gwiazda, Rw: Chrystus apokaliptyczny, siedzący na łuku, trzymający pastorał, z lewej strony głowa skierowana w prawo, z boków głowy po gwieździe
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 16.5 mm, 0.16 g, prześwity, wykruszenie, ekstremalna rzadkość
Literatura: Kop. 289b (R8), Str. 49c, H-Cz. 9090 (R6), Pełczyska 27

Cena końcowa: 4 600 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Ilość odsłon: 437

1)  4 600 zł
2)  4 500 zł
3)  2 500 zł