Słowianie, Naśladownictwo denara Stefana I, IX/X w.
Zakończenie: 05-12-2019 20:52:20
191635
Opis: | Słowianie - Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?, Naśladownictwo denara Stefana I, IX/X w., Aw: Krzyż, w każdym kącie trójkąt, pseudolegenda, Rw: Krzyż, w każdym kącie trójkąt, pseudolegenda |
Stan zachowania: | III+, Good Very Fine |
Dodatkowe informacje: | srebro, 17.6 mm, 0.90 g, lekko gięty, rozwarstwienie metalu, bardzo rzadka odmiana, znana ze skarbu ze Stryjewa Wielkiego |
Literatura: | Inventar III 164:1323 (ten sam stempel awersu) |
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 362