Francja, żeton patriotyczny, 1741

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaki

Cena wylicytowana: 85 zł
Aukcja zakończyła się 05-12-2019 22:08:40
185548
Opis: Francja - Ludwik XV Ukochany 1715-1774, żeton patriotyczny, 1741, sygnowany fm, Aw: Głowa Ludwika XV w prawo, LUD XV REX CHRISTIANISS; Rw: Skrzydlata błyskawica, z której wyłania się 8 piorunów, QUID NON DIRUERE EFFICAX, w odcinku EXTRAORDINAIRE DES GUERRES 1741
Stan zachowania: III+/III, About Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 28.7 mm, 5.54 g, rzadki, żeton wybity na okoliczność wojny o sukcesję austriacką 1740-1748
Literatura: Feudarent 816

Cena końcowa: 85 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 125 zł
Ilość przebić: 3
Ilość odsłon: 112

1)  85 zł
2)  80 zł
3)  75 zł