Polska, półbrakteat, II poł XII w.

Cena wylicytowana: 2 400 zł
Aukcja zakończyła się 28-11-2019 21:26:20
191346
Opis: Polska - Mazowsze / Kujawy - Lestek Bolesławowic (1173-1185) lub Kazimierz II Sprawiedliwy (1185-1194), półbrakteat, II poł XII w., Popiersie na wprost, w prawej ręce trzyma miecz, lewa wyciągnięta w pozdrowieniu, ...OLEZ...(ze zdeformowanym imieniem Bolesława)
Stan zachowania: III-, Nearly Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 14.1 mm, 0.14 g, wykruszenie, ekstremalnie rzadka moneta znana wyłącznie ze skarbu z Ujmy Dużej
Literatura: Garbaczewski, Ikonografia il. 76

Cena końcowa: 2 400 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość odsłon: 390

1)  2 400 zł
2)  2 300 zł
3)  2 100 zł
4)  1 450 zł
5)  900 zł