Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Cena wylicytowana: 1 250 zł
Aukcja zakończyła się 28-11-2019 21:24:40
181883
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło +.Z:Ɐ:L•RE•B•L...:L•A:Ɐ
Stan zachowania: III/III+, About Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.54 g, delikatne wgniecenie
Literatura: Frynas P.6.6 , Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, GumH. 81, GumP. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzyw

Cena końcowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 353

1)  1 250 zł
2)  1 250 zł
3)  1 150 zł
4)  820 zł
5)  700 zł
6)  640 zł
7)  620 zł
8)  600 zł