Niemcy, dwutalar, 1617

Banknoty, monety średniowieczne, polskie i zagraniczne
Rozpoczęcie: 04-11-2019 18:00
Zakończenie: 14-11-2019 22:05:00
Niemcy, dwutalar, 1617

Niemcy, dwutalar, 1617

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 14-11-2019 22:05:00
190172
Opis: Niemcy - Saksonia - linia albertyńska 1547-1918 - Jan Jerzy I 1615-1656, dwutalar, 1617, Drezno, na 100-lecie reformacji, odmiana bez znaku mincmistrza; Aw: Półpostać Jana Jerzego w płaszczu i mitrze w prawo, w polach IOH GEOR, u dołu tarcza herbowa i data 16-17, wokoło VERBVM DOMINI MANETINÆ TERNVM; Rw: Półpostać księcia Fryderyka III w płaszczu i mitrze w prawo, w polach FRID III, u dołu tarcza herbowa i data 15-17, wokoło SECVLVM LVTHERANVM
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 57.70 g, patyna
Literatura: Clauss/Kahnt 268, Dav. 7594, Schnee 825

Cena wywoławcza: 4 800 zł
Cena szacunkowa: 8 000 zł
Ilość odsłon: 375