Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Banknoty, monety średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 1 550 zł
Aukcja zakończyła się 14-11-2019 21:31:20
181889
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło + ZCZAⱯEB/ΛL - OLB...
Stan zachowania: III+/II-, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.58 g, lekkie zgięcie przy krawędzi
Literatura: Frynas P.6.6 , Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, GumH. 81, GumP. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzyw

Cena końcowa: 1 550 zł
Cena wywoławcza: 720 zł
Cena szacunkowa: 1 200 zł
Ilość przebić: 13
Ilość odsłon: 382

1)  1 550 zł
2)  1 500 zł
3)  1 200 zł
4)  1 200 zł
5)  1 100 zł
6)  920 zł
7)  800 zł
8)  780 zł
9)  740 zł
10)  720 zł