Polska, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski, 1954

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, varia

Cena wylicytowana: 175 zł
Aukcja zakończyła się 03-10-2019 22:13:00
187077
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski, 1954, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSTELECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz srebrzony i oksydowany, 60.2 mm, 94.56 g, nakład 50 sztuk
Literatura: Paszkowycz 1/54

Cena końcowa: 175 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 541

1)  175 zł
2)  170 zł
3)  165 zł
4)  155 zł
5)  150 zł
6)  135 zł
7)  95 zł
8)  90 zł
9)  75 zł
10)  65 zł