Polska, brakteat

Polska, brakteat

Polska, brakteat

Cena wylicytowana: 1 650 zł
Aukcja zakończyła się 19-09-2019 21:01:40
186311
Opis: Polska - Władysław III Laskonogi 1202-1229, brakteat, Popiersie księcia na wprost ze sterczącymi włosami na głowie, w udrapowanym płaszczu, nad nim dwa łuki, imitacja napisu hebrajskiego (miało być błogosławieństwo”)
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 15.6 mm, 011 g, niewielkie pęknięcie, patyna; zgodnie z wynikami najnowszych badań wydaje się, że monetę należy przypisać mennictwu Władysława Laskonogiego, a nie jak uważano do niedawna Leszka Białego, rzadki
Literatura: H-P 7, Gorlińska typ 39

Cena końcowa: 1 650 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 413

1)  1 650 zł
2)  1 600 zł
3)  1 450 zł
4)  1 400 zł
5)  1 350 zł
6)  620 zł