Francja, medal zaślubinowy ( XIX w. oficjana replika ), 1725

Cena wylicytowana: 60 zł
Aukcja zakończyła się 29-08-2019 21:58:40
185033
Opis: Francja - Ludwik XV Ukochany 1715-1774, medal zaślubinowy ( XIX w. oficjana replika ), 1725, Aw: Popiersia małżonków zwrócone ku sobie, wokoło LVD XV D G FR NAV REX MARIA STANIS REG FIL; Rw: Scena zaślubin w kościele, wokoło NUPTIALIA SACRA FON BELL, w odcinku MDCCXXV, żeton autorstwa Norberta Roettiersa, wybity dla upamiętnienia ślubu córki Stanisława Leszczyńskiego, Marii z Ludwikiem XV, królem Francji
Stan zachowania: II-/III+, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 34 mm, 16.48 g, patyna
Literatura: Racz. 440, H-Cz. 2742 (R) (notuje w srebrze i złocie)

Cena końcowa: 60 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 248

1)  60 zł