Polska, brakteat, XIII w.

Starożytność, średniowieczne, polskie i zagraniczne.
Polska, brakteat, XIII w.

Polska, brakteat, XIII w.

Cena wylicytowana: 700 zł
Aukcja zakończyła się 22-08-2019 20:18:40
184618
Opis: Polska - Władca nieokreślony z XIII-XIV wieku, brakteat, XIII w., dłoń w rękawicy trzymająca krzyż kawalerski na krótkim trzonku, z kulkami w kątach, z lewej strony laska zwieńczona lilią, z prawej trzy kulki tworzące trójliść
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 18.3 mm, 0.18 g, dwa niewielkie wykruszenia podklejone od rewersu, ekstemalnie rzadki typ monety, znany w jednym egzemplarzu ze skarbu z Radzanowa, źle zilustrowany zarówno w katalogu M. Gumowskiego jak i E. Jędrysek-Migdalskiej
Literatura: Radzanowo 8

Cena końcowa: 700 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 331

1)  700 zł
2)  680 zł
3)  640 zł
4)  350 zł
5)  330 zł
6)  310 zł