Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Starożytność, średniowieczne, polskie i zagraniczne.

Cena wylicytowana: 720 zł
Aukcja zakończyła się 22-08-2019 20:17:20
181877
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło + SLR ... ƎZLΛV
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.51 g, moneta lekko zgięta i porysowana
Literatura: Frynas P.6.6 , Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, GumH. 81, GumP. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzyw

Cena końcowa: 720 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 313

1)  720 zł
2)  700 zł