Polska, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, sztabki srebrne.

Cena wylicytowana: 940 zł
Aukcja zakończyła się 08-08-2019 20:10:20
181880
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1107-1138, brakteat absolucyjny, ok. 1113-1138, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, wkoło ...RLEBLDV...
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 0.42 g, minimalnie zgięty
Literatura: Frynas P.6.6 , Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, GumH. 81, GumP. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzyw

Cena końcowa: 940 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 416

1)  940 zł
2)  920 zł
3)  840 zł
4)  700 zł
5)  680 zł
6)  660 zł
7)  640 zł
8)  620 zł
9)  600 zł