Polska, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966

Cena wylicytowana: 220 zł
Aukcja zakończyła się 27-06-2019 22:09:00
182620
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966, Warszawa, Aw: Postać w zbroi i płaszczu z głową w koronie, zwróconą w prawo, w prawej ręce trzyma miecz, w lewej laskę krzyżową, z boków rycerze i żołnierze, w kątach godło Polski Walczącej, Warszawska Syrena, ptak z denara Bolesława Chrobrego i chrystogram, w otoku + 1000 LAT CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE + - 1000 YEARS ANNIVERSARY - OF - CHRISTIANITY IN POLAND, Rw: Herb PANA, wokół przedstawienia monet, w kątach narzędzia mincerskie, między nimi POLISH AMERICAN NUMISMATIC ASSN / CHICAGO USA, w otoku 966 - TYSIĄC LAT MONETY POLSKIEJ - 1966 - 1000 YEARS ANNIVERSARY OF POLISH COINS, medal projektu W. Kowalika i W Gawrona, wybity w Mennicy Warszawskiej na zlecenie PANA Chicago
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: miedź oksydowana, 62.2 mm, 81.06 g, nakład 950 sztuk, pięknie zachowany
Literatura: Paszkowycz 11/66

Cena końcowa: 220 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość odsłon: 462

1)  220 zł
2)  210 zł
3)  200 zł
4)  120 zł
5)  110 zł
6)  90 zł
7)  80 zł
8)  75 zł