Polska, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966

Cena wylicytowana: 360 zł
Aukcja zakończyła się 27-06-2019 22:08:40
182619
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966, Warszawa, Aw: Postać w zbroi i płaszczu z głową w koronie, zwróconą w prawo, w prawej ręce trzyma miecz, w lewej laskę krzyżową, z boków rycerze i żołnierze, w kątach godło Polski Walczącej, Warszawska Syrena, ptak z denara Bolesława Chrobrego i chrystogram, w otoku + 1000 LAT CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE + - 1000 YEARS ANNIVERSARY - OF - CHRISTIANITY IN POLAND, Rw: Herb PANA, wokół przedstawienia monet, w kątach narzędzia mincerskie, między nimi POLISH AMERICAN NUMISMATIC ASSN / CHICAGO USA, w otoku 966 - TYSIĄC LAT MONETY POLSKIEJ - 1966 - 1000 YEARS ANNIVERSARY OF POLISH COINS, medal projektu W. Kowalika i W Gawrona, wybity w Mennicy Warszawskiej na zlecenie PANA Chicago
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz, 62.2 mm, 81.27 g, nakład 110 sztuk, pięknie zachowany
Literatura: Paszkowycz 11/66

Cena końcowa: 360 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość odsłon: 1121

1)  360 zł
2)  350 zł
3)  330 zł
4)  320 zł
5)  300 zł
6)  200 zł
7)  190 zł
8)  180 zł
9)  170 zł
10)  110 zł
11)  75 zł