Polska, medal na 100. rocznicę Powstania Kościuszkowskiego, 1894

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 340 zł
Aukcja zakończyła się 06-06-2019 22:35:00
181414
Opis: Polska - XIX wiek, medal na 100. rocznicę Powstania Kościuszkowskiego, 1894, Warszawa, Aw: Popiersie Kościuszki w czamarze w prawo, na dole sygnatura Ryt. J.Zgrzyt, z boków WARSZAWA - 1894r., w otoku W Setną Rocznicę - Powstania Kościuszki, Rw: Dąb, na pniu tarcza z Orłem, z lewej stojący kosynier, z prawej szabelnik w warsztacie, za kosynierem Zamek na Wawelu i kopiec Kościuszki nad którym wstaje słońce, za szabelnikiem Plac Zamkowy w Warszawie, na dole sygnatura Rys, S.Żar.
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: cynk, 45.6 mm, 29.81 g, medal bity w zakładzie Jana Wiktora Meissnera
Literatura: Chomyn 628 (bity w brązie)

Cena końcowa: 340 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 810

1)  340 zł
2)  330 zł
3)  310 zł
4)  300 zł
5)  150 zł