Polska, talar, 1736 FWoF

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Rozpoczęcie: 27-05-2019 18:00
Zakończenie: 06-06-2019 20:54:20
Polska, talar, 1736 FWoF

Polska, talar, 1736 FWoF

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 06-06-2019 20:54:20
181263
Opis: Polska - August III 1733-1763 - monety sasko-polskie, talar, 1736 FWoF, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, wokoło D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C MA & W zakończone rozetką; Rw: Polska i saksońska tarcza herbowa, poniżej jabłko królewskie, litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma ô Feral), pod nimi znak mennicy hak, w otoku napis SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1736
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 29.06 g, piękny egzemplarz z ładną starą patyną
Literatura: Dav. 2665, Kahnt 530, Schnee 1026

Cena wywoławcza: 9 000 zł
Cena szacunkowa: 15 000 zł
Ilość odsłon: 231