Niemcy, denar, przed 1023

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale
Niemcy, denar, przed 1023

Niemcy, denar, przed 1023

Cena wylicytowana: 3 100 zł
Aukcja zakończyła się 06-06-2019 20:16:20
181308
Opis: Niemcy - Bawaria - Salzburg- arcybiskupstwo - abp Hartwig 1009-1023 i ks Adalbero Karyncki 1012-1035, denar, przed 1023, Salzburg, mincerz Bab; Aw: Dwunitkowy krzyż wewnątrz którego + / D / ΛDΛLB (pisane wstecznie) / V / +, w każdym kącie trzy kulki i klin; Rw: Kaplica wewnątrz której O+D, HΛBTVICS\DS
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 20.2 mm, 1.39 g; lekko gięty, delikatna patyna, pięknie zachowany, czytelny egzemplarz rzadkiego denara
Literatura: Hahn 102a1

Cena końcowa: 3 100 zł
Cena wywoławcza: 1 800 zł
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Ilość przebić: 6
Ilość odsłon: 170

1)  3 100 zł
2)  3 000 zł
3)  1 800 zł