Polska, denar krzyżowy, X/XI w.

Banknoty, monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 130 zł
Aukcja zakończyła się 23-05-2019 21:24:00
177150
Opis: Polska, denar krzyżowy, X/XI w., Aw: Krzyż grecki, legenda, Rw: Krzyż kawalerski, w jednym kącie klin, legenda
Stan zachowania: III/III-, About Very Five
Dodatkowe informacje: srebro, 0.95 g, 14 mm, rzadki typ monety, bardzo podobny do egzemplarzy znanych ze skarbu ze Słuszkowa
Literatura: CNP 868 (podobne), Adam Kędzierski - Czy istnieją denary krzyżowe Władysława Hermana, ryc. 3 (podobne)

Cena końcowa: 130 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 180

1)  130 zł
2)  125 zł
3)  80 zł
4)  60 zł