Polska, denar krzyżowy

Polska, denar krzyżowy

Polska, denar krzyżowy

Cena wylicytowana: 580 zł
Aukcja zakończyła się 18-04-2019 21:04:20
177825
Opis: Polska - Zbigniew (najstarszy syn Władysława Hermana), denar krzyżowy, Aw: Krzyż grecki, kulka w każdym kącie, legenda, Rw: Krzyż kawalerski, legenda
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 13.4 mm, 0.74 g, patyna, bardzo wyraźny jak na ten typ monety, moneta przypisywana najstarszemu synowi Władysława Hermana oraz bratu Bolesława Krzywoustego, Zbigniewowi, rzadki typ monety znany tylko ze skarbu ze Słuszkowa, moneta wybita najprawdopodobniej tym samym stemplem rewersu co egzemplarz ze Słuszkowa
Literatura: Adam Kędzierski - Denary krzyżowe Władysława Hermana i Zbigniewa ze skarbu ze Słuszkowa koło Kalisza, ryc. 2/9132

Cena końcowa: 580 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 1299

1)  580 zł
2)  560 zł
3)  500 zł
4)  480 zł
5)  380 zł
6)  370 zł
7)  340 zł
8)  230 zł
9)  220 zł
10)  210 zł
11)  190 zł