Polska, denar krzyżowy, X/XI w.

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 220 zł
Aukcja zakończyła się 04-04-2019 20:54:20
177151
Opis: Polska, denar krzyżowy, X/XI w., Aw: Krzyż grecki, w przeciwległych kątach kulka, w trzecim pierścień, w czwartym kulka z pierścieniem, legenda, Rw: Krzyż kawalerski, w przeciwległych kątach kulka i łuk, legenda
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 1.02 g, 14 mm, lekko gięty, rzadki typ monety, bardzo podobny do egzemplarzy znanych ze skarbu ze Słuszkowa
Literatura: CNP 858 (podobne), Adam Kędzierski - Czy istnieją denary krzyżowe Władysława Hermana, ryc. 4 (podobne)

Cena końcowa: 220 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 242

1)  220 zł
2)  220 zł
3)  200 zł
4)  160 zł
5)  155 zł
6)  150 zł
7)  145 zł
8)  135 zł
9)  115 zł
10)  100 zł
11)  65 zł